معرفي كتاب » شهابی در شب (خلاصه ای از کتاب شبهای پیشاور)
عنوان: شهابی در شب (خلاصه ای از کتاب شبهای پیشاور)
مؤلف: دکتر توحیدی
ناشر: مشهد - امید مهر
تاريخ انتشار: 0000-00-00
مبلغ: 20000


تاریخ: یکشنبه 25 اردیبهشت 1391
نمونه ای از متن کتاب :

حافظ : در کتاب های اخبار و ادعیه شما مطالب کفرامیزی وجود دارد که با استفاده از آن می توان کفر شیعیان را اثبات کرد.


واعظ : خوب است برخی از آن مطالب را بیان کنید تا ببینیم کجای آن شرک و کفر است. ضمناً فکر می کنم شما تا به حال در مطالب کتاب های خودتان دقیق نشده اید تا کفریات آن را بنگرید. اگر در صحاح خودتان دقیق می‌شدید بقدری مطالب نادرست در آن می‌دیدید که دیگر در مورد کتاب‌های ما چیزی نمی‌گفتید.

حافظ: حرف‌های خودتان نادرست است! شما به چه حقی به کتاب‌های معتبر ما اهانت می‌کنید؟ آیا نمی‌دانید که تا کنون هیچ کتابی به عظمت کتاب‌های صحیح بخاری و صحیح مسلم نیامده است؟ این دو کتاب اساس مذهب اهل سنت پس از قرآن مجید است که مورد قبول تمام امت است.

واعظ: و اما این که فرمودید, این دو کتاب مورد قبول تمام امت است حرف باطلی است, زیرا بیش از صد میلیون شیعه که جزء امت می باشند این کتاب ها را قبول ندارند. تصور می کنم این اجماعی که می گویید, مشابه اجماع پس از وفات نبی اکرم(ص) برای تعیین خلیفه می باشد؛ آنچه من می گویم با دلیل و برهان است, لذا بعضی از مطالب مندرج در صحاحتان را می‌گویم تا خودتان قضاوت کنید.

حافظ: بفرمایید حضرت آقا!!
...

***

حافظ: چرا تهمت می زنید؟ کجا خلیفه ابوبکر به امیرالمومنین دشنام داده است؟

واعظ: ما اهل تهمت زدن نیستیم و تا وقتی به چیزی یقین نکرده ایم آن را بیان نمی کنیم زیرا موجب بی ارزش شدن بقیه ی حرفهایمان می گردد. ابن ابی الحدید در شرح نهج البلاغه می نویسد: ‹ابوبکر در مسجد در مقام انتقاد از علی (ع) گفت : ‹‹ جز این نیست که علی روباهی است که شاهدش دم اوست!! ماجراجو و فتنه جوست! مردم را به فساد می کشاند. و از افراد ضعیف کمک می گیرد›› آیا حرفی برای گفتن دارید؟؟
***


مرحوم سید محمد سلطان الواعظین از دانشمندان به نام شیعه بود. کتاب شهابی در شب ( که خلاصه ای از کتاب قدیمی و پر طرفدار شبهای پیشاور به زبان ساده است و چاپ آن از نوبت چهارم هم فراتر رفته است ) مشروح مذاکرات این شیخ بزرگ با 200 نفر از بزرگان شیعه و سنی است در شهر پنجاب هندوستان ( پاکستان کنونی ). در این جلسه بسیاری از خبرنگاران از نقاط مختلف جهان حضور داشته اند و برای مجلات و روزنامه های خود مطالب را نوشته و منتشر کرده اند.
در پایان این جلسات طولانی و پر کشش 6 نفر از رجال اهل سنت به تشیع می گرایند.
درست است که ما به نام شیعه ایم ولی خواندن این کتاب برای همه ی ما خالی از لطف نیست و حتما بر معلومات ما خواهد افزود.

کتاب شب های پیشاور بیش از چهل نوبت به چاپ رسیده است و به زبان های عربی, اردو و انگلیسی نیز ترجمه شده است.